Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

 

15.7.2016

A máme tu poslední ráno letošního tábora surprise. Všichni jsou už zabalení a právě pomalu míří na snídani laugh. Někteří, hlavně ti menší, už se opravdu těší na rodiče laugh, ale jsou i tací, kterým je opravdu smutno sadwink. Ale nic se nedá dělat, protože všechno jednou musí skončit smiley, ale zážitky dětem zůstanou navždycky laugh. A pak, s mnohými táborníky se tu zase sejdeme i příští rok laugh. Takže pro ten letošní rok ........... nashledanou laugh

 

14.7.2016

Poslední den před odjezdem je tu surprisesurprise a nám tady stále prší crying. No, nevadí, táborová pouť se prozatím musí odložit sad, ale snad to ještě stihneme odpoledne smiley. A aby se ti naši táborníci moc nenudili, tak si všichni zahrajeme bingo laugh a pak pobalíme to, co půjde ...

 

Počasí nás dneska pěkně zlobí angry. Vítr, déšť, no prostě děs běs crying. A tak táborovou pouť musíme odložit až na příští rok surprise. Ale nezoufejte, odpoledne si pustíme nějakou pohádku laugh a na večerní diskotéce tu zábavu doženeme heart. Balónky jsou nafouknuté, hry vymyšlené yes a v jídelně nám déšť nevadí wink. Jen to balení nám v tomhle počasí dává trochu zabrat surprise, a tak se nezlobte, až při vybalování najdete nějakou tu vlhkou věc wink. Ale to prostě k táboru také patří a vy si s tím doma jistě hravě poradíte laugh.

 

... a stále prší angry. Pohádka byla fajn, ale už si zase potřebujeme protáhnout svá ztuhlá těla laugh. A tak už se chystá jídelna na naši poslední diskotéku heart, která se nese v duchu našich vysněných povolání surprise. A tak si dnes každý navlékne to, co si vyrobil během tábora surprise nebo přivezl z domu. A jak jsem při večeři poslouchala, tak masky to budou rozmanité laugh. Od potápěče, baletky, doktorky až třeba po kosmonauta wink. A co naši vedoucí? Ti budou tvořit chirurgický tým surprise, a tak jistě dojde k nějaké veliké operaci devil. Ale to uvidíme až později laugh a mě pro dnešek nezbývá nic jiného, než vám naposledy popřát dobrou noc laugh.   

 

13.7.2016

Dobré ráno všem laugh. Sluníčko nám nepřeje a každou chvilku prší crying. A tak dneska bude dopoledne plné tvořivosti wink a když to půjde, tak i nějakých těch drobných her smiley. Někdo se chystá malovat na sklo yes, někdo bude dělat náramky z gumiček smiley, někdo skládačky z papíru a možná i něco víc laugh. Zkrátka se pokusíme, aby si každý našel to, co ho baví a z čeho má opravdu radost laugh.

 

Někdo kreslil, někdo hrál společenské hrysmiley, někdo modeloval z moduritu a někdo trošičku sportoval yes. Prostě takové klidné dopoledne. Teď si všichni pěkně nacpali břicha laugh, protože svíčková byla opravdu vynikající a fronta na přidání byla veliká cheeky. Po poledním klidu pak zase protáhneme těla wink a půjdeme dobývat Homoli surprise.

 

Homoli jsme dobyli yes a někteří se byli naposledy podívat do Potštejna smiley, to aby náhodou nepřivezli nějaké peníze nazpět wink. Na nástupu jsme rozdali obrovské množství pošty a nechyběli ani balíčky laugh, ovšem ty si museli příjemci vysloužit nějakou hezkou písní surprise. Teď už hoří táborák a všichni se u něho pomalu scházejí laugh. Snad si tam i zazpíváme, protože kytara už je nachystaná smiley a možná, pro ty co budou chtít, se najde i něco dobrého k opékání yes. A pak už zbývá jen zalézt do peřin a popřát dobrou noc heart.      

 

12.7.2016

Ráno je tu smiley, po sladké snídani zbyly jen drobečky cheeky, chaloupky jsou uklizené, děti umyté a tak může začít zábava laugh. Děti se právě rozdělují do klubů surprise a v těchto klubech budou soutěžit celý den wink. A aby si je vedoucí poznali, tak si je pěkně označí devil. Takže až děti přijedou domů, tak možná ještě i vy poznáte wink, jestli bylo vaše dítě opice, drak, hroch, žába, medvěd, čert, slon nebo patřilo mezi pidilidi laugh. Bude to jistě velký souboj angry a já se už teď těším na výsledky laugh.

 

To byl boj angry. Soutěž odstartovali vedoucí a rivalita to byla veliká wink. A pak už běhaly jen děti a bylo to opravdu náročné wink. Následovalo přetahování lanem, kde mnozí z nás asi přišli o hlasivky surprise, protože když se fandí, tak pořádně laugh. Teď se děti dobře najedli a už trénují na odpolední pokračování smiley. A co je ještě čeká. Nejprve impulsy, kde uvidíme, kdo se dokáže soustředit nejlépe surprise, pak hod na koš, skok do dálky a nošení vody do sklenice laugh. Tak večer uvidíme, kdo byl nejlepší yes a odměna ho jistě nemine laugh.

 

Vítěze už známe yes a táborem se ještě teď nese spousta bojových pokřiků jednotlivých klubů surprise. Dnes, stejně jako loňský rok, vyhráli draci, druzí byli žabáci a třetí sloni smiley. Ale nebojte, odměnu dostali všichni, protože každý ze sebe vydal to nejlepší co mohl cheeky. I počasí nám přálo a vydrželo bez deště až do nástupu laugh. Ale protože teď už u nás prší sad, tak jsme bohužel museli zrušit táborák crying. Zatím to ale vypadá, že dětem to vůbec nevadí  winklaugh. Takže si užijí ještě trochu volna laugh a pomalu se začnou chystat spacáčků ...       

 

11.7.2016

Jedním slovem nádhera laugh. Nebe je bez mráčku a děti pomalu vykukují z chaloupek smiley. Táborníci z 3., 4. a 5. oddílu se vracejí z tee-pee, kde dneska nocovali smiley a jak na ně koukám, umývárny budou potřeba wink. A protože únava už je na dětech opravdu znát surprise a dneska má být moc hezky yes, tak ten dnešní den budeme věnovat různým vodním radovánkám laugh a drobným hrám, při kterých by si děti mohli alespoň trochu odpočinout laugh.

 

Vodní bitva dopadla nerozhodně laugh a koupání bylo víc než dost. Teď už všichni odpočívají po dobrém obědě yes a pak se opět vrhnou do víru zábavy smiley. Někteří budou splouvat řeku smiley, někdo si ještě chtěl zdolat horolezeckou stěnu yes, někdo bude stavět hrady na pískovišti laugh a někdo se bude jen tak povalovat a třeba i něco vytvoří surprise. Zkrátka takový odpočinkový den u bazénu laugh.

 

Všichni výletníci jsou zpět laugh a pro některé z nich to byl vyčerpávající výkon surprise. Ale snad si to všichni užili. Ti, co dnes už byli v táboře si užili hlavně to koupání yes a sluníčka byl konečně dostatek smiley. K večeři byli buchtičky s vanilkovým krémem a někteří si šli i dvakrát přidat cheeky. A protože s plným břichem už by se nemělo nic dělat wink, tak už si děti pomalu chystají deky, protože na řadu přichází letní kino laugh. A na co budou děti koukat? Po velkém dohadování angry jsme vybrali pohádku Zootropolis smiley. Tak snad ten náš výběr potěší i děti a budou mít na noc jen hezké sny laugh

 

10.7.2016

Sluníčko svítí laugh, děti už jsou po snídani a postupně odcházejí na výlet. A kam vlastně jdou surprise? Ti úplně nejmenší, což je 1. a 2. oddíl, jdou na koupaliště do Kostelce nad Orlicí smiley, kde osvěží svá těla laugh, zpátky se projedou vlakem a cestou do tábora se ještě staví na zmrzlinu cheeky. Oddíly 3, 4, 5 jdou podél řeky do Litic surprise. Ti se budou osvěžovat celou cestu, protože půjdou pěkně v chládečku lesem laugh. A zpátky, po té celodenní dřině, pojedou také vlakem a ani oni o zmrzlinu nepřijdou smiley. Oddíl 6. a 7. jede na pastviny wink, kde si pěkně zkusí pobýt do druhého dne jako správní trempíci surprise a oddíl 8. a 9. jede k pevnosti Hanička, kde na nedaleké chalupě mohou přespat smiley a užít si tak jednu noc mimo tábor. Takže někdo dnes na fotkách svá dítka určitě najde laugh, a někdo si bude muset počkat až do zítřka smiley.

 

Všichni výletníci jsou zpátky v táboře laugh, ale únava je patrná surprise. Na večeři se všichni táborníci vrhli jako kobylkywink a tak se po špagetách jen zaprášilo cheeky. A aby těch vodních hrátek nebylo málo, tak ještě teď si někteří vlezli do bazénu nebo do řeky laugh. Prostě a jednoduše: táborem vládne pohoda yes, kterou snad završí krásné sny smiley.    

 

9.7.2016

Dnes jsme se konečně probudili do krásného slunečného dnelaugh, zatím bez jediného mráčku laugh. Ti nejmenší se vrátili z tee-pee a spokojenost byla veliká yes. Vždyť mnozí z nich venku ještě nikdy nespali a tak děti zjistili, že u ohýnku je to prostě nádhera laugh. Teď už všichni čekají na příjezd policie ČR surprise a snad se děti dozvědí najakou tu zajímavost wink. No, uvidíme ...

 

Slunce se nám zase schovalo crying a tak naše naděje opět pohasly. Návštěva policie se vydařila laugh a děti si užili i podívanou, jak vypadá takový policejní zásah yes. Jen ten odvážlivec, na kterém bylo vše ukázáno, se tak úplně nesmál surprise. Ale teď už se všichni těší na oběd laugh, protože špalíčky má rád snad každý, takže si dnes pěkně nacpeme břicha cheeky. A odpoledne nás čeká soutěž dvojic surprise, kde se nám konečně zavaří i mozkové závity wink. Kdo je nejlepší sportovec už víme, ale kdo z táborníků je nejchytřejší teprve poznáme winklaugh.

 

Večeře je za námi cheeky a na nástupu jsme se konečně dozvěděli, kdo že je v táboře nejchytřejší laugh. Prasátka za úklid jsou také udělena crying a táborníci už putují zušlechtit svá těla surprise, protože na nás čeká další diskotéka heart. A protože nové lásky na sebe nenechaly dlouho čekat kiss, tak si to všichni jistě užijí laugh. Ale na to už si budete muset počkat do zítra wink.     

 

8.7.2016

Nový den je tu laugh a počasí nám konečně ukazuje svoji vlídnější tvář smiley. Snídaně byla výborná jako vždy yes a teď už děti uklízejí chaloupky, protože nikdo nechce být vyhlášen prasátkem tábora crying. Hra "safari" už se chystá a o čem to bude smiley? Ti nejstarší budou strážci africké buše angry a ti ostatní jsou vlastně pytláci surprise, kteří se snaží získat nějaká ta zvířata pro sebe sad. Ty pak musí prodat nákupčím, kde zjistí, že každé zvíře má jinou cenu wink, takže i mozek se bohužel musí zapojit winkyes. A vydělané peníze si nakonec musí uložit do banky laugh, to abychom hned věděli, kdo vyhrál laugh. Tak a hra může začít ...

 

Hra skončilalaugh a pytláci už vědí, že lovit zvířata a zároveň utíkat před strážci není úplně jednoduché surprise. Ale někomu se přeci jen dařilo a nejlepší pytláky jednotlivých oddílů vyhodnotíme večer na nástupu laugh. A protože sluníčko nám o sobě konečně dává vědět smiley, tak zbytek času do oběda se odehrává u bazénku nebo u řeky laugh, kde si děti postavili pěknou hráz yes a teď už tam všichni řádí laugh. A co je čeká odpoledne? Dneska to bude v duchu odpočinku wink, protože běhání, skákání a všeho ostatního sportování už bylo opravdu hodně cheeky. Tak uvidíme, co ty naše vedoucí napadne surprise.

 

Odpoledne je za námi a táborem vládne pohoda laugh. Někdo se byl jen tak projít, někdo vyráběl měšce z kůže yes, někdo prolézal našeho lanového pavouka cool a někdo se jen tak válel u bazénku smiley. Prostě takové klidnější odpoledne. Po večeři se jen zaprášilo cheeky a teď už si ti nejmladší pomalu balí spacák, deku a karimatku surprise, protože dnešní noc prožijí pěkně u ohýnku v tee-pee laugh. A pro ty starší je už připravena noční hraangry, takže brzy uvidíme, jak odvážně se k tomu všichni postaví wink.      

 

7.7.2016

Dobré ráno všem laugh. Konečně je vidět jasná obloha, tak ať nám to chvilku vydrží smiley. Děti už jsou vymydlené a čekají, kdy se budou moci vrhnout do jídelny wink, protože snídaně je přeci základ celého dne laugh. A tyhle děti vypadají, že to dobře vědí yes. Pak se musí všichni převléknout do sportovního, protože dnes je čeká branný závod surprise, kde děti plní nejrůznější sportovní úkoly a ten nejrychlejší vyhrává laugh. Tak večer uvidíme, kdo zdolal naše překážky nejlépe smiley. Takže všem držte palce, ať se jim dneska zadaří smiley.

 

Závod je za námi a pro některé to byl opravdu vrcholový výkon surprise. Děti při závodě střílely ze vzduchovky, ručkovali po lanech, snažili se dostat přes lanového pavouka smiley, nosily kyblíky, házely granátem, lezly po žebříku na most surprise a ti starší se i brodily řekou cheeky. A aby toho nebylo málo, tak i vedoucí museli zdolat tuto zákeřnou trať laugh, to aby si na vlastní kůži zkusili, co všechno vlastně vymysleli devil. Teď si všichni odpočinou a odpoledne půjde někdo k vysílači pouštět draky laugh, jiní budou tvořit různá dílka yes a pro ty nejstarší je připravena hra Apollo 13 ...

 

Apollo 13, úplně nová hra surprise, kde všichni zúčastnění nakupují materiál a staví přistávací rampu, která musí projít zátěžovou zkouškou wink. A co taková zátěžová zkouška obnáší ? Apollo 13 představuje vajíčko surprise, které musí bezpečně přestát přistání ze dvou metrů surprise. Tak uvidíme, kdo obstojí laugh. Vítěze branného závodu už všechny známe yes, stejně tak jako nejzdatnějšího vedoucího laugh, tedy vlastně vedoucí, protože závod, bohužel pro všechny zdejší muže crying, vyhrála žena laughcheeky. První pohledy jsou také rozdány a věřte, že radost z nich byla veliká laugh. A aby toho děti neměli málo wink, tak pro 1. - 4. oddíl je na dnešní večer připravena noční hra surprise, tak teď poznáme, jaká odvaha se ve vašich dětech skrývá wink.    

 

6.7.2016

Další den je tu, sluníčko sice svítí smiley, ale vítr je opravdu studený sad. Ale nám to nevadí, protože dopoledne na děti čeká postřehový závod surprise, který je určitě zahřeje wink. A já jsem už teď zvědavá, kdo se na tom našem stupínku vítězů umístí laugh. Takže rychle navléknout nějakou tu běžeckou obuv a rychle na start, ať nezmeškáme laugh.

 

Kuřátko s rýží se jen rozplývalo na jazyku a většina dětí si pěkně nacpala břicha cheeky. Alespoň budou mít dost sil na odpolední hru, kde budou bojovat o vlajky angry. Táborníci budou opět rozdělení do smíšených družstev, která se snaží získat co nejvíce svých vlajek laugh. A na ty nejmenší čeká na hradě loutková pohádka pod otevřeným nebem yes. Tak snad nám nezmoknou jako ti, co byli na divadle včera winklaugh.

 

Divadlo se dětem moc líbilo a loutkovou pohádku si opravdu užili yes. Jen kdyby nebyla taková zima sad, tak by to bylo ještě lepší smiley. A co ti ostatní, co zůstali v táboře surprise?  Ti se rozdělili do třech týmů mezi kterými proběhl tvrdý boj o vlajky angry. A protože vítěz nebyl zcela jasný, tak vše museli rozhodnout vedoucí devil. A tak i oni byli vysláni do lesa a kdo první přinesl vlajku svého týmu, ten zvítězil laugh. A na ty ostatní čekal tvrdý trest no. No, ale na to se už podívejte sami v naší fotogalerii. Teď už táborem vládne pohoda smiley a všichni se pomalu chystají k zakončení dalšího táborového dne smiley.   

 

5.7.2016

Je tu nový den a sluníčko se na nás jen směje laugh. Děti jsou už rozhýbané, nasnídané cheeky a už se rozdělují do jednotlivých týmů smiley. Dnes je na programu hra - "mafiáni", kde každý tým musí odhalit co nejvíce mafiánů, dále pak bosse jednotlivých klanů surprise a komu se podaří najít bosse všech bossů - Big Bosse angry, ten určitě zvítězí yes. Tak uvidíme, jak půjde dětem mravenčí detektivní práce laugh.

 

Polední klid pomalu končí indecision a co nás bude čekat odpoledne? Pro nejmenší je připravena spousta drobných her laugh a ti ostatní půjdou na hrad na divadelní představení yes. Pro ty mladší je připravena pohádka Karkulka aneb Pozor na myslivce laugh a pro ty starší pak Sluha dvou pánů surprise. A nebojte, ani ti úplně nejmenší nepřijdou zkrátka laugh, protože ti půjdou zítra na loutkové divadlo - Jak Rózička štěstí našla laugh. A tak s sebou musíme sbalit nějakou tu deku wink, možná trochu peněz na nanuka cheeky, pak se vydrápeme na hrad wink a snad si užijeme pěkné představení pod otevřenou oblohou yes.

 

Každý kdo zůstal v táboře si našel to, co ho právě baví laugh. A tak někdo hrál nohejbal, někdo navlékal korálky, někteří se koupali yes a skoro všichni si šli zkusit zastřílet... Zkrátka, činností bylo moc laugh. A naši výletníci také nepřišli zkrátka. Užili si divadelní představení yes, jen ta cesta dolů z hradu byla trochu deštivá crying. Déšť ale brzy pominul, a tak jsme si po večeři užili ještě chvilku na vzduchu wink, vyhlásili vítěze dopolední soutěže a protože se nám trochu ozimnilo surprise, tak jsme dětem v jídelně pustili pohádku laugh. A i když se to nezdá, tak na pohádku dorazili nejen ti menší, ale i ti, do kterých bychom to rozhodně neřekli surprise. Ale pohádka, stejně jako dnešní den, je už u konce sad a mě nezbývá než všem popřát dobrou noc laugh.      

 

4.7.2016

Dobré ráno všem laugh. Nebe je bez mráčku a kéž by nám to chvilku vydrželo smiley. O dětech jsme v noci vůbec nevěděli surprise , ale teď už je zase v táboře živo yes. Jako každé ráno rychle splnit všechny povinnosti surprise, aby mohla začít další zábava laugh. Vlastně je to skoro jako doma.  cheeky. A co nás dneska čeká? Hned po snídani zapálíme olympijský oheň laugh a může začít naše sportovní klání smiley. Děti budou soutěžit v běhu, hodu, skoku .... A tak jim pěkně držte všechny palce, ať vyhrají ti nejlepší yes.

 

Sportovní klání je u konce a některé výkony byly vskutku omračující wink. A kdo že to vyhrál laugh? To se všichni dozvíte až večer a ty nejlepší odměna jistě nemine surprise. Teď v táboře vládne zasloužený odpočinek smiley, někdo se šel vykoupat do řeky laugh, někdo hází na koš a někdo se jen tak povaluje laugh. A všichni už se těší na oběd cheeky, protože sport spoustu závodníku zcela vyčerpal surprise.  Ale odpolední nákupy v Potštejně jim jistě dodají sílu a spotřebovanou energii vrchovatě doplní wink.

 

Cestou do Potštejna si děti zahráli šipkovanou a úkoly, které musely cestou splnit byly často velmi rafinované surprise, takže doplnění energie bylo opravdu nutné cheeky. A aby toho nebylo málo, tak i večeře se nám nesla ve sladkém duchu. A protože už máme po vyhlášení a vítězové jsou už odměněni yes, tak jdeme všechnu tu naši energii spotřebovat na naši první diskotéku heart. Rychle se osprchovat, abychom po té celodenní dřině moc nesmrděli surprise, vzít na sebe něco pěkného a hurá do víru tance... kissheart

      

3.7.2016

Tábor se pomalu probouzí k životu a zatím to vypadá, že sluníčko se nám bude schovávat frown. Táborníci právě rozhýbávají svá těla cheeky, pak rychle umýt a hurá na snídani laugh. Po snídani ještě uklidit chaloupku angry, protože bodování je neúprosné a prasátka budou po zásluze odměněna surprise. A pak už na děti čekají různé hry yes a sama jsem zvědavá, co pro ten letošní rok ty naše vedoucí napadne wink. No, uvidíme...

 

Dopoledne proběhlo v duchu různých her yes. Některé už všichni znají a stále se k nim rádi vracíme - hutututu, vybíjená, přehazovaná, na jelena, fotbálek ... laugh Jiné jsou nové a snad si je děti také zamilují. Pro letošek je naší velkou novotou kin-ball, který se stává velkým hitem laugh. A kdo nemá hry moc v lásce, ten si mohl zkusit zapálit oheň přírodní cestou surprise dát si turnaj v piškvorkách enlightened nebo mohl pomáhat postavit tee-pee. Takže na oběd všem pěkně vyhládlo a řízky mizely jedna radost cheeky. Což mi připomíná, že musím pochválit naše nejmenší jedlíky wink, protože už dlouho jsme neměli partu, kde naprostá většina dětí jí bez reptání yes. A teď už si děti užívají zaslouženého poledního klidu smiley a ti dospělí už chystají odpolední hru - fotorallye.

 

Soutěž je zdárně u konce a všichni soutěžící jsou zpět v táboře wink. A co měli soutěžící vlastně za úkol? Každý tým složený z malých i velkých táborníků dostal mapu Potštejna a jeho okolí a k tomu 30 obrázků míst či nějakých jiných objektů smiley. Úkolem každého týmu bylo nalézt co nejvíce obrázků a hlavně je správně do mapy zakreslit surprise. Pro některé to byl úkol vskutku nelehký, a to i přesto, že trasa  byla předem vymezena angry. Vítěze už známe a za chvilku už budou o svém úspěchu vědět i děti, které sladce odměníme cheeky. A pak snad stihnou ještě napsat nějaký ten pohled domů mail, možná se i umýt wink a dál už nezbývá nic jiného, než nechat si něco pěkného zdát devil.  

 

2.7.2016

Všichni vedoucí už odjeli pro ty vaše ratolesti laugh a v táboře vládne poslední chvilka klidu wink.  Sluníčko nám pěkně svítí laugh, kuchařky už pilně pracují yes a tak je vše, jak má být. A tak ještě rychle nachystat jídelnu, nástěnku a pár dalších drobností surprise a pak už jen .... hurá vstříc novým letním zážitkům smileysmileysmiley.

 

První oběd máme za sebou cheeky a "vybalovací" horečka už pomalu opadává. Spousta dětí se shledala se svými přáteli z loňského roku yesheart a ti, co se neznali, tak také nepřišli zkrátka laugh. Někteří už okusili i teplotu řeky a v táboře vládne naprostá pohoda wink, která nám snad vydrží devil. Už i první dopisy a pohledy zapadly na svá místa do schránky mail, takže informace budete mít hned z několika stran surprise. A teď už hurá na nějaké to odpolední zaměstnání smiley.

 

Ze sluníčka rovnou do deště crying. Během chvilky se zatáhlo a intenzivní déšť nás zahnal pěkně někam pod střechu wink. Někteří, hlavně ti menší, jsou v jídelně, kde si kreslí, hrají nějaké ty hry smileyenlightened nebo navlékají korálky, což je mimochodem každoroční oblíbená činnost laugh. Ti větší hrají stolní tenis a ti ostatní mají alespoň pádný důvod strávit společnou chvilku na chaloupce wink a pořádně se stmelit s ostatními yes. No, aspoň se lépe poznají ... kiss

 

Den už pomalu končí sad, počasí se také umoudřilo laugh a celý tábor se pomalu chystá na kutě. A mě nezbývá nic jiného, než ještě posbírat všechny fotky a pak popřát všem dobrou noc kiss

   

25.6.2016

Brigáda je tady surprisewink.  A ti co se zúčastnili si to užili se vším všudy. Abych to tedy shrnula - bazén je připravený, pískoviště použitelné a hřiště už čeká na hráčelaugh. Chaloupky jsou nachystané a teď už chybí jen ty děti. Takže .......................... ........... za týden nashledanou smileysmileysmiley.