Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2017

 Aktuality 

 

14.7.2017

A máme tu poslední ráno letošního tábora surprise. Všichni jsou už zabalení a právě pomalu míří na snídani laugh. Někteří, hlavně ti menší, už se opravdu těší na rodiče laugh, ale jsou i tací, kterým je opravdu smutno sadwink. Ale nic se nedá dělat, protože všechno jednou musí skončit smiley, ale zážitky dětem zůstanou navždycky laugh. A pak, s mnohými táborníky se tu zase sejdeme i příští rok laugh. Takže pro ten letošní rok ........... nashledanou laugh.

 

13.7.2017

Dobré ráno laugh. Poslední den je tu a nás čeká poslední super akce - táborová pouť yes. Na děti čekají různé úkoly surprise a za jejich správné splnění obdrží každý fiktivní peníze laugh. No, a za ty si pak můžou děti koupit různé drobnější hračky laugh, to aby si od nás také něco přivezli domů wink. Zkrátka jako v životě - bez práce nejsou koláče smiley.

 

Pouť byla fajn yes, oběd také a polední klid jsme si, hlavně my vedoucí, řádně užili wink. Děti už jsou pomalu sbalené surprise a už je na čase si zase protáhnout svá ztuhlá těla laugh. A tak už se chystá jídelna na naši poslední diskotéku heart, která se nese v duchu celého zvířecího světa surprise. A tak si dnes každý navlékne to, co si vyrobil během tábora surprise nebo přivezl z domova smiley. A jak jsem při obědě poslouchala, tak masky to budou opravdu rozmanité laugh.

 

Od kočičky, žirafy, tygra až třeba po slepici wink. A co naši vedoucí? Ti neponechali nic náhodě devil a jejich příprava byla velmi pečlivá wink. Někteří na ní pracovali průběžně po celý rok a vymýšleli a výmýšleli ... surpriseAle výsledek stál opravdu za to yes. A nebojte, vy to všechno uvidíte také wink, i když jen z fotografií laugh. No, a mě už pro dnešek nezbývá nic jiného, než vám naposledy popřát dobrou noc laugh.      

 

12.7.2017

Ráno je tu smiley, po sladké snídani zbyly jen drobečky cheeky, chaloupky jsou uklizené, děti umyté a tak může začít zábava laugh. Děti se právě rozdělují do klubů surprise a v těchto klubech budou soutěžit celý den wink. A aby si je vedoucí poznali, tak si je pěkně označí devil. Takže až děti přijedou domů, tak možná ještě i vy poznáte wink, jestli bylo vaše dítě opice, drak, hroch, žába, medvěd, žralok, slon nebo patřilo mezi krokodýli laugh. Bude to jistě velký souboj angry a já se už teď těším na výsledky laugh.

 

To byl boj angry. Soutěž odstartovali vedoucí a rivalita to byla veliká wink. A pak už běhaly jen děti a bylo to opravdu náročné wink. Následovalo přetahování lanem, kde mnozí z nás asi přišli o hlasivky surprise, protože když se fandí, tak pořádně laugh. Teď se děti dobře najedli a už trénují na odpolední pokračování smiley. A co je ještě čeká. Nejprve impulsy, kde uvidíme, kdo se dokáže soustředit nejlépe surprise, pak hod na koš, skok do dálky a nošení vody do sklenice laugh. Tak večer uvidíme, kdo byl nejlepší yes a odměna ho jistě nemine laugh.

 

Vítěze už známe yes a táborem se ještě teď nese spousta bojových pokřiků jednotlivých klubů surprise. Dnes, stejně jako loňský rok, vyhráli draci, druzí byli mědvědi a třetí krokodýli smiley. Ale nebojte, odměnu dostali všichni, protože každý ze sebe vydal to nejlepší co mohl cheeky. I počasí nám přálo a vydrželo bez deště až téměř do nástupu laugh. Ale protože teď už u nás prší sad, tak jsme bohužel museli zrušit táborák crying. Zatím to ale vypadá, že dětem to vůbec nevadí  winklaugh. Takže si užijí ještě trochu volna laugh a pomalu se začnou chystat spacáčků ...       

 

11.7.2017

Prší, prší a prší sad. Jen co jsme otevřeli oči, tak nám počasí ukazuje svoji horší tvář crying. A tak nezbývá nic jiného, než přesunout naše aktivity do jídelny wink. Ti velcí si mohou zahrát nějakou tu deskovku laugh, a ti ostatní už sedí v jídelně, kde se právě začíná roztáčet osudí laugh. Začíná totiž hra Bingo yes a všichni už jsou připraveni vyškrtávat losovaná čísla smiley. A ti co ještě neumějí číst a psát surprise? Těm samozřejmě někdo z nás rád pomůže a tak si vlastně zahrají i dospěláci wink.

 

Ach to počasí sad. Chvilku prší, chvilku je sluníčko surprise. A tak bylo rozhodnuto, že se jde procházkou do Potštejna wink. Takže pláštěnky do batůžků a jde se naposledy navštívit zdejší cukrárnu yes a utratit poslední zbytky načerpaných financí laugh. A my jen doufáme, že takové počasí nebude i zítra indecision, protože to už by byla asi pěkná nuda no. A hlavně zítra nás čeká klubové klání, které většinu dětí každý rok velmi bavíyes. Tak nám držte palce, ať se nám alespoň trochu vyčasí laugh.

 

A protože stále prší crying, tak už vlastně ani není o čem psát sad. Stále se jen někde schováváme a vlhkost je prostě všudypřítomná surprise. A tak, abychom děti udrželi alespoň trochu v suchu smiley, jsme jim teď ještě jednou pustili nějakou tu pohádku laugh. Uhlídat totiž pytel blech wink, který má být někde zavřený, nám prostě moc nejde surprise. Inu, i my máme drobné nedostatky wink.  

   

10.7.2017

Dobré ráno všem laugh. Slunce svítí yes, děti jsou nasnídané a chaloupky se právě doklízejí wink, to aby náhodou nikdo na nástupu nedostal prasečí rypáček angry. Příprava na člověče nezlob se je v plném proudu yes a z táborových chaloupek se pomalu stává herní plocha s jednotlivými úkoly laugh. A samozřejmě vyhrává to družstvo, které první dojde do cíle laugh. Ale jak už to v člověče nezlob se bývá, tak trochu toho štěstí, aby vás nikdo nevyhodil je také zapotřebí laugh. A tak už brzy uvidíme, kdo je pro dnešek dítětem štěstěny laugh.

 

Polední klid pomalu končí surprise a téměř všichni už se povalují u bazénu yes.  Prostě každý chce využít hezkého počasí, dokud nám slunce přeje laugh. A tak nás teď čekají různé vodní bitvy, hrátky u řeky, ale hlavně to koupání laugh. A sem tam to proložíme nějakou tou hrou, jako jsou například siamská dvojčata surprise. Ale jistě přijdou na řadu a další, jistě velmi vtipné, hry wink. No, uvidíme ...laugh

 

Počasí je jako na houpačce surprise. Nejprve vedro a všichni se válíme u bazénu yes a najednou prší jako z konve crying. A že to byly přeháňky. I kroupy jsme viděli surprise a ti menší měli ohromné potěšení, že je mohou sbírat do lahviček laugh. Ale přeháňky byly vždy jen chvilku a tak jsme mohli téměř celý den strávit v okolí řeky a bazénu laugh. A tak si dnes děti užili opravdu velké koupánílaugh. Na nástupu jsme odměnili nejlepší celodenní hráče laugh a pak přišlo to nejlepší z celého dne wink. A tím je rozdávání dopisů a pohledů od vás laugh, kde se snad každé dětské oko vždy rozzáří heart. Ale jak nám čas ubývá, tak prasátek přibývá angry. Nu což, zítra se jim podíváme na zoubek wink.      

 

9.7.2017

Sluníčko už skoro svítí winklaugh, děti už jsou po snídani a postupně odcházejí na výlet. A kam vlastně jdou surprise? Ti úplně nejmenší, což je 1. až 4. oddíl, jdou na koupaliště do Kostelce nad Orlicí smiley, kde osvěží svá těla laugh Zpátky se projedou vlakem a cestou do tábora se ještě staví na zmrzlinu cheeky. Oddíly 5. a 6. jdou podél řeky do Litic surprise. Ti se budou osvěžovat celou cestu, protože půjdou pěkně v chládečku lesem laugh. A zpátky, po té celodenní dřině, pojedou také vlakem aby ani oni o zmrzlinu nepřišli smiley. A oddíl 7., 8. a 9. dojde nejprve na koupaliště ve Vamberku, a pak pojede k pevnosti Hanička, kde na nedaleké chalupě může přespat smiley a užít si tak jednu noc mimo tábor yes. Takže někdo dnes na fotkách svá dítka určitě najde laugh, a někdo si bude muset počkat až do zítřka smiley.

 

Všichni výletníci jsou zpátky v táboře laugh, ale únava je patrná surprise. Na večeři se všichni táborníci vrhli jako kobylkywink a tak se po kuřátku na paprice jen zaprášilo cheeky. A aby těch vodních hrátek nebylo málo, tak ještě teď si někteří vlezli do bazénu laugh. Prostě a jednoduše: táborem vládne pohoda yes, kterou snad završí menší posezení u táborového ohně a pak už jen krásné sny smiley.    

 

8.7.2017

Dobré ráno laugh, po vydatném nočním dešti nám tu konečně svítí sluníčko yes. A jak jsem viděla, tak i vedoucí si už pro děti chystají jednotlivé činnosti wink, ale co všechno dokáží ti naši dospěláci vymyslet, to opravdu nevím surprise. Jak je ale znám, jistě to bude kopec legrace laugh. Děti dnes čekají různé drobné soutěže a kluci se konečně dostanou k výrobě lodiček yes a závodu o nejrychlejší z nich smiley. Dále pak nesmí chybět pavoučí síť surprise, překonávání dráhy se zavázanýma očima a co dál surprise? To už si budete muset počkat na dnešní fotkywink.

 

Něco málo si děti zahráli a pak začalo pršet crying. A protože prší stále bez přestání sad, tak nezbývá nic jiného, než nějaký alternativní program wink. A proto kdo chce, může si zahrát nějakou tu stolní hru nebo se podívat na film v jídelně laugh. Někdo tu chvíli možná využije i na napsání nějakého dopisu mail a ti úplně nejlínější se budou jen tak povalovat a užívat si chvilky neřízeného volna laugh.

 

Odpoledne to bylo vskutku lenošivé a počasí nám opravdu moc nepřálo crying. Až navečer jsme si to trochu vynahradili laugh a kdo chtěl, ten se mohl rychle i vykoupat laugh. Toho ale využili hlavně ti menší smiley, protože u těch větších bylo lenošení stále na prvním místě surprise. Ostatně asi jako doma devil. Teď už jsou všichni po večeři a diskotéka jede na plné obrátky laugh. A tak se naše nejnovější lásky mohou alespoň utužit kiss, a možná vzniknou i ty nové heart. A protože diskotéka je to pyžamová, tak tu máme nepřeberný přehled spacích úborů yes a já věřím, že ani vedoucí nezůstanou pozadu surprise. No, já to uvidím už dnes a vy asi až zítra wink. Tak dobrou noc a hezké sny laugh.      

 

7.7.2017

Dobré ráno všem laugh. Slunce se na nás ráno zase ani nepodívalo angry, ale nám to rozhodně náladu nezkazí wink. O dětech jsme v noci vůbec nevěděli surprise , ale teď už je zase v táboře živo yes. Jako každé ráno rychle splnit všechny povinnosti surprise, aby mohla začít další zábava laugh. Vlastně je to skoro jako doma.  cheeky. A co nás dneska čeká? Hned po snídani zapálíme olympijský oheň laugh a může začít naše sportovní klání smiley. Děti budou soutěžit v běhu, hodu, skoku .... surprise A tak jim pěkně držte všechny palce, ať vyhrají ti nejlepší yes.

 

K obědu byly šišky s mákem a jen se po nich zaprášilo cheeky. Polední klid se pomalu blíží ke konci a příprava nové letošní hry - Pevnost Boyard je v plném proudu wink. A protože už nám k tomu svítí i sluníčko, tak si to snad všichni opravdu užijí laugh. No a já už teď jsem zvědavá, jestli některý z týmů dokáže získat všechny potřebné klíče laugh a indicie k tolik vytouženému heslu, které otevře hledaný poklad yes. No a když ne sad, tak nevadí, i vedoucí si jistě rádi zamlsají devil.

 

Sportovní klání je u konce a některé výkony byly vskutku omračující wink. Ty nejlepší sportovce odměna samozřejmě neminula cheeky a na stupínek vítězů se postavili více než ochotně yes. A co pevnost Boyard surprise? Hráli jsme ji poprvé a myslím, že si už teď získala spoustu příznivců laugh. A té skutečné soutěži se to opravdu dost podobalo yes. A jak už to u šikovných táborníků bývá, tak poklad si odnesli téměř všichni cheeky. Teď  už v táboře vládne zasloužený odpočinek smiley a protože nám tu prší, tak se většina osazenstva jen tak povaluje ve svých chaloupkách laugh a pomalu se chystá na kutě. Tak dobrou noc a na shledanou zítra laugh.  

 

6.7.2017

Dobré ráno všem laugh. Konečně je vidět jasná obloha, tak ať nám to chvilku vydrží smiley. Děti už jsou vymydlené a čekají, kdy budou moci vrhnout do jídelny wink, protože snídaně je přeci základ celého dne laugh. A tyhle děti vypadají, že to dobře vědí yes. Pak se musí všichni převléknout do sportovního, protože dopoledne bude plné různých her surprise. Někdo si zahraje různé míčové hry, ti menší si vyzkouší překážky ze včerejšího závodu které pro ně původně nebyly určené wink a kdo bude chtít, může se pokusit i o zdolání horolezecké stěny yes. Ti větší si zahrají hru Apollo 13, kde všichni zúčastnění nakupují materiál a staví přistávací rampu, která musí projít zátěžovou zkouškou wink. A co taková zátěžová zkouška obnáší? Apollo 13 představuje vajíčko surprise, které musí bezpečně přestát přistání ze dvou metrů surprise. Tak uvidíme, kdo obstojí laugh.

 

Všichni už odešli na výlet a v táboře je úplně neuvěřitelné ticho surpriselaugh. Ti nejmenší míří na hrad, kde mohou zhlédnout pohádkové divadelní představení a trochu si přitom vydechnout yes. Ti větší šli téměř až do Litic - na kamaráda laugh a ti úplně největší se šli kouknout k vysílači wink. Ale cíl cesty je stejně jednotný a to je zmrzlinový stánek v Potštejně cheeky.

 

Na výletě toho děti zažily opravdu mnoho laugh a protože se to velmi různilo, tak dnešní fotky vám snad napovědí více smiley. Teď už jsou všichni v pořádku v táboře a následný odpočinek bude asi nutný wink. Po večeři a nástupu má už jen málo jedinců sílu zaskákat si třeba na trampolíně nebo si zahrát například fotbal surprise. Zkrátka je vidět, že únava na děti také dolehla angry. A proto počkáme do setmění a pěkně dětem ukážeme, jak vypadá letní kino laugh. Rozbalíme deky a vlastní spacáky před chaloupky wink a pěkně v klídku se koukneme na nějakou animovanou pohádku yes. A ten, koho v kině spánek přemůže surprise? Toho samo sebou do chaloupky přeneseme smiley. Tak dobrou noc a hezké sny laugh.   

 

5.7.2017

Dobré ráno všem laugh. Snídaně je za námi, sluníčko svítí laugh a chaloupky už jsou také uklizené, protože o prasátka už nikdo nestojí indecision. A nás pro dnešní dopoledne čeká soutěž dvojic surprise, kde se nám konečně zavaří i mozkové závity wink. Děti budou odpovídat na otázky ze zdravovědy, přírodovědy, sportu, pohádek a z mnoha dalších oborů surprise. Zkrátka, kteří táborníci patří mezi nejlepší sportovce už docela víme, ale kdo z nich je nejchytřejší  to teprve poznáme laugh.

 

Už máme dobojováno a výsledky se všichni dozví večer na nástupu wink. A boj to byl opravdu veliký. V soutěži dvojic se tak trochu spoléhalo i na štěstí laugh, protože vylosovat si k sobě chytrého osmáka či osmačku byla, jak se ukázalo, velikánská výhoda laugh. Ale co se dá dělat, i náhoda hraje někdy důležitou roli smiley. A co Potštejn extreme race? Děti tu museli překonat různé překážky, jako například dostat se přes řeku po lanovém mostělaugh, skočit přes menší ohýnek surprise, zvládnout lanovou dráhu a jiné další libůstky yes. Ale nebojte, bezpečí všech táborníků bylo zajištěno wink. Sice se děti vracely dost mokré, ale to nevadilo, protože dnes jsme měli poprvé opravdu slunečné počasí laugh. A teď po těch strhujících výkonech se už všichni děti  ženou do naší jídelny na večeři, protože tu si dnes opravdu, ale opravdu zaslouží cheeky.

 

Aby toho nebylo málo, tak i vedoucí museli projít tímto těžkým závodem laugh, to aby si na vlastní kůži zkusili, co všechno vlastně vymysleli devil. A věřte, že někdy šlo skoro až o život wink. Ale nakonec dostáli svým povinnostem a všichni se ve zdraví vrátili laugh. Teď už vítěze 1. ročníku Potštejn extreme race všechny známe yes, stejně tak jako nejzdatnějšího vedoucího - Davidalaugh. A ti už si někde jistě vychutnávají svou těžce zaslouženou odměnu cheeky. Dva oddíly už zpívají u ohýnku všem známé trampské písně a snad i spaní v tee-pee pro ně bude malou odměnou smiley. Ti ostatní se pomalu chystají do svých postelí smiley a my doufáme, že jsme udělali maximum pro jejich hezké sny laugh

   

4.7.2017

Ráno je tu a slunce se nám konečně začíná ukazovat smiley, tak snad to alespoň chvilku vydrží. Děti jsou po snídani a už je čeká nácvik na branný závod wink. Ovšem naši šikovní vedoucí včera dali hlavy dohromady devil a z tradičního závodu se stane trochu netradiční Potštejn extreme race surprise. Což znamená, že i činnosti v tomto závodě nebudou úplně obvyklé. To, jak si s tím děti poradí, ale uvidíte až po samotném závodu, který se uskuteční v následujících dnech winklaugh. Nechme se tedy překvapit a jdeme na to yes.

 

Na závod máme všichni už nacvičeno wink a zítra uvidíme, kdo to zvládl nejlépe yes. Po špagetách se jen zaprášilo a tak polední klid byl opravdu potřeba. Ale teď už se všichni pomalu chystají na další celotáborovou hru - boj o vlajky surprise. Kde každý tým musí nejenom ubránit své vlajky, ale také musí ukořistit co nejvíce vlajek soupeřů. A tak nás čeká určitě nelítostný souboj angry, kde jen ti nejsilnější mají šanci vyhrát laugh. No a na vítěze čeká jako vždy sladká odměna cheeky.

 

Všechny hry jsou pro dnešní den u konce crying a spousta dětí si zasloužila nějakou tu odměnu cheeky. A jaká hra děti zatím bavila nejvíce. U těch větších je to přehazovaná a ty menší dnes okouzlil kin-ball yes, protože dokázat chytit obrovský balón byla veliká legrace laugh. A teď? Diskotéka už je v plném proudu a velcí i malí rozvlnili svá těla v naší jídelně wink. První lásky tak na sebe jistě nenechají dlouho čekat heart a o tom si jistě mnozí z táborníků nechají dnes něco krásného i zdát smiley.  

   

3.7.2017

Dobré ráno všem smiley. Slunce nám sice svítíyes, ale vítr nás zase pěkně ochlazuje angry. Co se dá dělat, je to prostě ideální čas pro nějakou tu tradičnější soutěž surprise. A tak už je postřehový závod v plném proudu a děti se snaží co můžou, aby večer na nástupu získaly nějakou sladkou odměnu cheeky. No snad nám nikdo v tom lese nezabloudí wink.

 

Závod je za námi, všichni jsou v pořádku v táboře laugh a diplomy už se píší yes. A celý tábor už se moc těší na oběd cheeky. Pak si trochu odpočineme a po poledním klidu vyrazíme do zdejšího okolí smiley. Někdo půjde do Potštejna přes hrad, někdo přes vysílač surprise, ale nakonec určitě všichni dojdou do zdejší cukrárny, kde si jistě řádně doplní svoji energii a utratí nějakou tu korunu wink. I nové Potštejnské hřiště bude pro ty menší jistě příjemným zpestřením a určitě se tu pěkně vyřádí laugh. Tak vzhůru do toho, vždyť do večeře musíme být zpět laugh.

 

Všechny úspěšné reprezentanty jsme opět odměnili yes a i nová prasátka jsme zvěčnili do naší sbírky fotografií surprise. Něco málo jsme si ještě zahráli a dva oddíly těch menších dětí už něco dobrého opékají u tee-pee cheeky. A ti ostatní? Ti už se pomalu chystají k zaslouženému odpočinku a snad se jim bude něco hezkého i zdát wink. Tak dobrou noc a hezké sny laugh.         

 

2.7.2017

Dobré ráno všem smiley. Prší, prší a prší, tak nějak se nám nechce sluníčko ukázat sad, a proto musíme trochu pozměnit naše plány. Co nás tedy dopoledne čeká? Ti menší budou tvořit různá dílka z modelovacích hmot, navlékat korálky a kdo bude chtít, může vytvořit i větší dílo pomocí akrylových barev nebo si zahrát nějakou stolní hru laugh. Ti větší mají velký výběr her, jako jsou aktivity, twister ... Ale někdy i ti větší nás překvapí a vrhnou se s nadšením na činnosti pro malé surprisewink. A tak až z fotek uvidíte, co vlastně ty vaše miláčky alespoň trochu baví laugh.

 

Tak se nám konečně vyčasilo a všichni si můžeme užít i sluníčko yes. Po obědě, kde jsme si ke guláši mohli vybrat dle své chutě těstoviny nebo chlébcheeky, jsme si trochu odpočinuli a hra mohla začít. Teď už po táboře běhají jednotlivá družstva a každý dělá co může, aby se řádně naučil ten svůj kousek básničkylaugh. Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak vcelku známé básničky a písničky jsou trochu poupravené wink, a tak i ti nejznalejší musejí zapojit nějakou tu mozkovou buňku angrylaugh. Takže už teď se moc těším, který z týmů bude ten nejlepší laugh.

 

Vše je dohráno, vítěze už známe a odměny jsou rozdány cheeky. Také první prasátka dne jsou už po zásluze odměněni angry. Ti nejstarší se přemístili do tee-pee a celý tábor se pomalu chystá ke spánku. A mě už nezbývá nic jiného, než vám všem doma popřát dobrou noc wink.     

 

1.7.2017

A už je to tady surprise. Všichni už jsou v táboře a je to opět velké hemžení laugh. Každý už ví, v jakém oddíle pro ten letošní rok bude, s jakým vedoucím bude muset přežít cheeky a kdo budou jeho noví kamarádi. Pomalu se vybalují kufry a ti větší a zkušenější už mají vše hotovo - to asi proto že ti už nic moc neřeší a prostě vybalí jen to podstatné wink. A asi všichni už se těší na oběd, protože nás čeká voňavé a křupavé kuřátko cheeky.

 

Oběd byl výborný a pak už to dětem nastalo surprise. Kouknout se co je všechno v táboře, kde si mohou půjčit sportovní vybavení a kde najdou ty nejdůležitější informace smiley. A pak už se všichni vrhli na nějakou tu hru - to aby to seznamování bylo co nejjednodušší laugh. Kdo chtěl, mohl si zahrát i společně s jiným oddílem, takže se nám ty oddíly na chvilku pěkně pomíchali surprise. Pak už následovala dobrá večeře a náš společný první nástup laugh. Taky jsme společně oslavili první zdejší narozeniny yes, takže toho na první den opravdu nebylo málo. A teď přišli na řadu všechny ty zásoby od rodičů a pak už hurá do postýlek winklaugh.   

 

24.7.2017

Brigáda je tady surprisewink a našem práce pomalu začíná. Chatky jsou připravené, bazénu jsme dali nový nátěr a hřiště je opět jako nové laugh. Sportovní věci jsou připraveny k použití a tábor může tedy klidně začít. A tak příští týden opět ................................ na shledanou wink.